Gelezen

Illumicrate #37: oktober 2025

Na de ietwat ontgoochelende doos van september kreeg Illumicrate in oktober een herkansing. Het thema beloofde namelijk opnieuw die middeleeuwse vibes waar ik vorige maand op had gehoopt. De titel klinkt misschien niet meteen “ridderlijk”, maar het voorspelde boek wel. Dus ja, stiekem hoopte ik toch op iets meer knightcore dan wat we eerder kregen.

Het thema van oktober is In Every Life, en zeg nu zelf, deze artwork heeft toch echt iets middeleeuws? Dus ik was heel hoopvol!

We beginnen sterk met een nieuwe boekenpot! Het ontwerp van @chattynora past misschien niet volledig binnen het middeleeuws idee waarop ik hoopte, maar mooi is hij wel. De kleurencombinatie van het hoge contrast tussen crème en zwart, moest ik even laten bezinken, maar uiteindelijk vind ik het bijzonder geslaagd. Het concept van een boek dat helpt zoeken naar eeuwige leven en het trotseren van het lot sluit bovendien mooi aan bij het thema.

Het tweede item kregen we eigenlijk nog niet zo lang geleden ook al: een set verpakkingskubussen. Ze werden ontworpen door @printyourselfmad en zijn geïnspireerd op Our Infinite Fates. Het boek zegt me weinig, maar de kubussen vind ik wel super handig. De Illumicrate-versies zijn degelijk gemaakt, met een handvat en riempjes binnenin.

Als iemand die nogal neurotisch inpakt, weet ik zeker dat deze opnieuw goed van pas zullen komen, ook al zat er eerder al eens een setje in een doos.

De eerste borduurkit die Illumicrate ooit uitbracht vond ik een geweldig idee, alleen heb ik hem maanden later nog steeds niet aangeraakt. Bij deze tweede kit is mijn enthousiasme dus toch serieus afgezwakt. Het ontwerp van @forensicsandflowers, geïnspireerd op Godly Heathens, helpt hierbij ook niet meteen, gezien het niet echt naar mijn smaak is.

Het laatste item is helaas opnieuw geen schot in de roos voor mij. Het gaat om een sleutelhanger met schudbare elementjes binnenin, ontworpen door @smurfee en gebaseerd op Heaven Official’s Blessing. Opnieuw een titel die ik niet ken, en het item zelf doet me weinig.

Na deze eerder middelmatige start voelde ik me eerlijk gezegd al wat terughoudend om het boek uit te pakken.

Het boek van oktober is The Isle in the Silver Sea van Tasha Suri. Haar naam komt me bekend voor door haar Burning Kingdoms-reeks, maar ik heb nog niks van haar gelezen.

From World Fantasy Award-winning author Tasha Suri comes The Isle in the Silver Sea, a heart-shattering romantasy of sapphic longing, medieval folklore and a love that spans the centuries.

In a Britain fuelled by stories, the knight and the witch are fated to fall in love and doom each other over and over, the same tale retold over hundreds of lifetimes.

Simran is a witch of the woods. Vina is a knight of the Queen’s court. When the two women begin to fall for each other, how can they surrender to their desires, when to give in is to destroy each other?

As they seek a way to break the cycle, a mysterious assassin begins targeting tales like theirs. To survive, the two will need to write a story stronger than the one that fate has given to them.

But what tale is stronger than The Knight and the Witch?

Qua opzet klinkt dit boek alvast episch. Het idee van een terugkerend lot, dat geliefden steeds opnieuw bij elkaar brengt en uit elkaar drijft, vind ik ontzettend intrigerend.

De Illumicrate-variant werd geïllustreerd door @marosar_art. Hoewel deze artiest overduidelijk getalenteerd is, is dit totaal niet het soort illustratie dat ik graag op een cover zie. De personages zijn te duidelijk uitgewerkt, te gedetailleerd, te aanwezig.

En dat terwijl de standaardcover zozozo veel mooier is. De symboliek van de reikende handen, die spanning tussen verlangen en aarzeling… echt heerlijk. Ik blijf het echt jammer vinden dat Illumicrate niet gewoon de originele cover aan de achterzijde meelevert, zoals FairyLoot dat doet.

De illustraties op de naakte hardcover, gemaakt door @the.flightless.artist, zijn op zichzelf echt prachtig. De stijl is sfeervol, de kleuren zacht en mooi gekozen.

Maar… ze passen totaal niet bij de omslagillustratie. En de personages lijken ook helemaal anders, wat vermoedelijk iets te maken heeft met het thema van reïncarnaties, wat dan wel weer logisch is.

Mijn oog viel ook direct op het feit dat de titel op de rug verschilt van de eigenlijke boektitel. Dat lijkt dan weer de titel te zijn van het verhaal binnen het verhaal, wat ik op zich wel kan appreciëren, maar ook betekent dat ik het boek niet gewoon zonder omslag in de kast kan zetten.

Als ik zo de twee illustraties naast elkaar zet, denk ik dat mijn voorkeur toch uit gaat naar deze op de hardcover. Als er dan toch personages op de voorkant moeten, dan heb ik ze liever ietwat op een afstand?

De sprayed edges werden digitaal geprint met een illustratie van @marosar_art. Een eenvoudiger ontwerp dat visueel aansluit bij de dust jacket.

De schutbladen zijn echt glorieus mooi geïllustreerd door @merceline2174 en hebben een volledig eigen stijl. Heel sfeervol, heel verhalend. Het verhoogd alleen mijn nieuwsgierigheid naar het verhaal. Ook hier gaat het weer om andere personages, wat mijn vermoeden bevestigt dat we waarschijnlijk verschillende levens van de ridder en de heks te zien krijgen.

Tot slot komt het boek met een ingebonden brief van de auteur en een digitale handtekening.

Mjah… het was opnieuw een lauwe Illumicrate-doos voor mij. De items zijn 50/50: duim omhoog voor de boekenpot en de verpakkingskubussen; eerder duim omlaag voor de borduurkit en de sleutelhanger.

Het boek zelf klinkt episch en helemaal mijn ding, maar de editie voelt als een gemiste kans. De verschillende stijlen door het boek heen botsen een beetje, en de nieuwe omslag doet voor mij echt onder aan de prachtige standaardcover. Uiteraard is het niet evident op te botsen tegen zo’n origineel, en op zich waardeer ik het wel dat Illumicrate gewaagde keuzes durft maken, maar het probleem hierbij is dat dit heel wisselend van resultaat kan zijn, en voor mij is het dus eerder een neen.

Ik twijfel dan ook of ik dit abonnement volgend jaar nog wil houden. Mijn 6-maandenverlenging ging net in oktober in, dus er komen sowieso nog vijf dozen, maar daarna zien we wel!

Groetjes,
Charlotte

Leave a Reply

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.