Gelezen

Illumicrate #32: Mei 2025

Nog voor ik mijn Illumicrate-doos uit de Bpost-locker kon gaan halen, liet een vriendin me al weten dat deze box echt de moeite waard was. Zelf keek ik vooral uit naar het boek van de maand, want ja, ik had alweer gespiekt voordat ik de doos liet verzenden. Een poging om mijn aankopen iets bewuster te doen… al blijf ik het lastig vinden om effectief over te slaan door die vervelende FOMO.

Soit, de doos van mei dus:

Het thema van de maand was Ancient Artefacts — en alleen dat al spreekt me enorm aan. Ik ben dol op het mysterie rond oude relieken; zoiets intrigeert me altijd. Toen ik las welk boek in de doos zat, was ik meteen verkocht: een episch fantasydebuut voor volwassenen, dat zich afspeelt in een wereld waar mensen de geesten van hun voorouders kunnen oproepen als avatars in de strijd. Klinkt spannend, toch?

Ik was ook erg benieuwd naar Illumicrate’s versie van de cover. Ze zetten tegenwoordig steeds meer in op volledig exclusieve edities, en dat juich ik alleen maar toe. Ook al ben ik in dit geval fan van de originele cover, iets unieks en exclusiefs doet mijn boekenhart altijd sneller slaan, lol.

Natuurlijk was ik ook benieuwd naar de items — al iets minder dan gewoonlijk, moet ik toegeven.

Item 1: een wapenreplica — en dit is waar mijn vriendin dus zo enthousiast over was.

Op zich vind ik replica’s altijd tof, zeker als je fan bent van het boek in kwestie. Maar ik merk dat ik zelf toch vaker blij word van bruikbare items. Dat gezegd hebbende: ja, deze is wél indrukwekkend. Niet alleen is het de eerste replica die geen zwaard is, het ontwerp en de details zijn gewoonweg prachtig uitgevoerd.

Deze jade boog komt uit Daughter of the Moon Goddess van Sue Lynn Tan. Van dat boek heb ik een prachtige FairyLoot-editie, maar ik heb het nog niet gelezen (staat wél op de planning dit jaar!). Het ontwerp is van @stacey.mcevoy.caunt.

Item 2: een plantenpotje geïnspireerd op What the River Knows van Isabel Ibañez. Dat boek was een tijdje geleden echt hot, maar ik heb het niet gelezen en het staat ook niet op mijn TBR.

Het ontwerp is van @thistlemoon.

Ik ben eigenlijk wel fan van de plantenpotjes van Illumicrate: klein genoeg en meestal subtiel qua design. Deze is wat minder mijn ding. Het is zeker mooi geïllustreerd en ik begrijp de inspiratie, maar het voelt voor mij wat te kitscherig aan — alsof het uit een souvenirwinkeltje komt.

Item 3: een satijnen kussensloop geïnspireerd op Dark Rise van C.S. Pacat. Geen boek dat ik ken, dus het zegt me niet zoveel. Het ontwerp is van @saiyre.art.

De kussensloop is groot, en blijkbaar is satijn goed voor je haar. Leuk weetje! Maar ik vind het jammer dat er maar één in de doos zit. En het ontwerp zelf? Tja, ik ben er niet helemaal wild van…

Item 4: nog eens een beslissingsmunt! In november kregen we er ook al eentje — toen om te kiezen tussen verder lezen of gaan slapen. Deze helpt je zogezegd om boekige impulsaankopen in te perken. Superleuk bedacht… maar of het ook effectief helpt? Eerlijk? Ik betwijfel het, lol.

Het ontwerp van @thebitterseason is wél echt prachtig en supergedetailleerd. De inspiratie komt uit The Queen’s Thief van Megan Whalen Turner, intussen blijkbaar een fantasyklassieker. Maar eentje die ik dus (nog) niet gelezen heb.

En dan het boek van mei: A Song of Legends Lost van M. H. Ayinde.

A SONG OF REBELLION. A SONG OF WAR. A SONG OF LEGENDS LOST.

In the Nine Lands, only those of noble blood can summon the spirits of their ancestors to fight in battle. But when Temi, a commoner from the slums, accidentally invokes a powerful spirit, she finds it could hold the key to ending a centuries-long war.

But not everything that can be invoked is an ancestor. And some of the spirits that can be drawn from the ancestral realm are more dangerous than anyone can imagine.

A relentlessly gripping tale of revenge and rebellion, A Song of Legends Lost is an unmissable debut from a major new voice in epic fantasy, perfect for fans of John Gwynne, Anthony Ryan and Evan Winter

Klinkt megagoed! En als de inhoud me nog niet over de streep had getrokken, dan had de vergelijking met John Gwynne dat zeker gedaan! Ik ben superbenieuwd!

En ja, de exclusieve Illumicrate-cover mag er absoluut zijn! Ik blijf de originele cover ook heel mooi vinden, maar deze exclusieve is zó gedetailleerd en prachtig geïllustreerd. Toen ik zag wie de artiest was, dacht ik meteen: “Ah ja, natuurlijk!” Het is overduidelijk het werk van @jeffbrown_graphics, die ook al die schitterende covers voor The Broken Binding maakte.

De hardcover is gemaakt uit wibalin — wat ik toch even moest opzoeken. Blijkbaar is dat een slijtvast papier met een matte, textielachtige uitstraling, vaak gebruikt voor boekomslagen.

De illustraties op de hardcover zijn uitgevoerd in onyxfolie, iets wat ik nog niet eerder heb gezien (of toch niet op een zwarte achtergrond). Het resultaat is subtiel en stijlvol. Voor de foto’s moest ik het licht echt goed instellen om het effect zichtbaar te maken. Illustraties zijn van @lichen_and_limestone.

De spredges zijn exact zoals ik ze graag heb: rechtstreeks gekopieerd van de omslagillustratie. Altijd een win!

Oef, de schutbladen deden me toch even schrikken, lol! Illumicrate gaat meestal niet zo gruwelijk in hun illustraties, maar wow! Deze zijn niet alleen geweldig geïllustreerd (door @istrandar), ze maken me ook nóg nieuwsgieriger naar het verhaal. De toevoeging van goudfolie is trouwens ook een mooie touch.

En dat was de mei-doos van Illumicrate! Wat de items betreft, voor mij een beetje een meh-box… maar dat boek? Dat is gewoonweg prachtig! Dus al bij al ben ik zeker heel tevreden met deze aanwinst.

Groetjes,
Charlotte

Leave a Reply

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.